Зазвичай жінки вважають за краще проводити процедуру епіляції в домашніх умовах - електробритвою, воском або простим електронним пристроем. Ось саме при такому підході і з'являється проблема - волосся вростає в шкіру і заподіює незручності.
Чому це відбувається?
При депіляції жінка позбавляється від видимих волосків, але, проведена неякісно, вона дає волю неправильно розвиваються волоскам. Є такий варіант розвитку: деякі волоски знаходяться глибоко в цибулинках, і зростаюче волосся не може пробитися крізь шкіру - воно починає рости і закручуватися всередині фолікула. З'являється біль, печіння і свербіж, а шкіра стає червоною і запаленою.
Як запобігти появі проблемі?
- Перед епіляцією прийміть гарячий душ або ванну - шкіра розпариться і буде легше зняти волоски;
- Під час водних процедур використовуйте скраб - так знімуться омертвілі клітини епідермісу;
- Якщо ви користуєтеся звичайним станком для гоління, то рух повинен бути тільки по росту волосся;
- Після депіляції нанесіть на шкіру спеціальний засіб - лосьйон, крем або гель, вони всі позначаються виробниками словом «антистрес»;
- Робити процедуру краще на ніч, потім надіти колготки чи гольфи з натурального матеріалу;
- На ранок треба ще раз вимити проепільовані місця, добре потерти їх мочалкою і змастити зволожуючим кремом.
- Як депіляція (видалення тільки видимої частини волосся), так і епіляція (глибоке видалення) можуть сприяти появі врослого волосків. Дуже часто застосовується воскова епіляція - саме при цій процедурі найчастіше і з'являється проблема. Справа в тому, що при такому стресі шкіра починає сама по собі запалюватися - ось вам і причина появи хворобливих відчуттів і свербіння.
Позбавляємося від проблеми
Запитанням: «як позбутися врослого волосся після епіляції», задаються багато пані і тут треба підходити до цього з максимальною увагою. Ні в якому разі не можна намагатися самостійно видаляти врослі волоски: колупати пінцетом, підчіплювати щипчиками або намагатися проводити повторну епіляцію. Справа в тому, що при неправильних діях можна довести шкіру до стану гнійного запалення, а від цього буде позбутися набагато складніше.
Загалом, позбавлятися від насущних проблем треба негайно, і в цьому дуже добре допоможуть косметичні засоби. В аптеках продається маса кремів, лосьйонів і вологих серветок, які впораються з вросшими волосками, за умови щоденного їх застосування. Такі засоби і вивільняють врослі волоски, і запобігають появі нових проблем - профілактика і лікування в «одному флаконі».
Іноді можна позбутися врослого волосся просто помінявши метод епіляції, або застосувати інший засіб для обробки шкіри після процедури. Але цей спосіб допомагає далеко не всім і не завжди, тому не треба довго тероризувати шкіру - краще почніть вчасно лікування.
Звернутися можна і в салон краси - пройдіть курс фотоепіляції або лазеротерапії. Фотоепіляція заснована на впливі лікувальних променів на глибокі шари шкіри. Там, де знаходяться фолікули з волоссям. Курс триває від 10 до 20 днів - це залежить від ступеня занедбаності. Лазер допомагає і при гнійних запаленнях, при самих запущених випадках - загалом - то, вважається , що саме фотоепіляція може допомогти в цій нелегкій справі. До речі, при такій проблемі може з'явитися підвищена пігментація шкіри - від неї теж можна позбутися фотоепіляцією.
Від волосся, що вросло в шкіру після епіляції, можна позбавитись і за допомогою народних методів, про що ми розповімо в наступній статті.