Саме в цьому напої відображається вся радість і урочистість заходу. Шампанське - напій, який є незамінним атрибутом якщо не всіх свят, то дуже багатьох, особливо варто відзначити такі, як весілля і Новий Рік.
Саме в зимову пору 31 грудня на кожному столі, в кожній родині, повинна бути хоча б одна пляшка ігристого вина, що переливається в променях різнобарвних гірлянд на новорічній ялинці. Навіть ті, хто не особливо люблять цей напій, вважають своїм обов'язком опівночі на 1 січня трохи пригубити напій аристократів. Навіщо? Так просто традиція, без якої не обходиться святкування НГ.
Неповторний смак, красу і яскравість букета, відмінні ігристі якості напою - ось основні переваги шампанського. Мускатне, брют, сухе, напівсолодке рожеве, червоне - так існує маса видів. Але всі вони об'єднуються під однією назвою - Шампанське.
«Постріл» шампанського, напевно, бачив і не один раз кожен з нас. А який же «постріл» загрожує нашому організму при вживанні цього напою? Давайте розберемося.
Можна неодноразово чути про те, що користь ігристого напою буде практично така ж, як від вживання червоного вина. А чи так це насправді? Корисно чи шампанське? А кому заборонено пити такий напій?
По-перше, варто пам'ятати, що із-за вмісту вуглекислого газу, п'янкий ефект від шампанського значно більше, ніж від звичайного вина. Тому при вживанні необхідно бути гранично акуратним, і не переборщити з дозою алкоголю, щоб не зіпсувати собі свято, ні «підірвати» здоров'я.
Щоб не завдати шкоди організму необхідно знати користь і шкоду від шампанського. Вчені з'ясували, що напій містить антиоксиданти, що руйнують, як відомо, вільні радикали. Крім того, вони знижують артеріальний тиск, і як не дивно знижують ризик інсульту або серцевого нападу. І все це в одному келиху шампанського. Але, варто пам'ятати, що все добре в міру, велика кількість випитого алкоголю, погано впливає на здоров'я людини.
Шампанське надає позитивну дію на процес травлення. За рахунок вмісту в напої великої кількості поліфенолів, розширюють кров'яні судини, поліпшується кровопостачання головного мозку і серця. У деяких випадках невелику кількість випитого шампанського допомагає при гіпертонії.
Також користь аристократичного напою полягає у вмісті вітамінів груп В, мікроелементів і такої речовини, як коричнева кислота. Також поліпшується настрій, кровопостачання. Від цього часто після вживання шампанського червоніє обличчя, адже кровопостачання стосується і шкіри.
У здорових людей шампанське стимулює дихальну систему, жовчовиділення. Але все це тільки при «правильному» вживанні. Так, наприклад, для здорового дорослого чоловіка, 200-400 міліграм напою - цілком норма, але, природно, не кожен день, а іноді, а жінкам вживати треба в 2 рази менше.
Шкода шампанського
Не можна вживати шампанське людям, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями. Крім того категорично не рекомендується вживання шампанського на голодний шлунок, при цьому підвищується кислотність і відбувається подразнення слизової оболонки травного тракту. Шампанське у великих кількостях вкрай негативно впливає на роботу нервової системи, а також сприяє підвищенню больового порогу.
Також існує чимало обмежень на вживання шампанського людям, страждаючим захворюваннями легенів, печінки, серцево-судинної системи, органів травлення.
Газ, який містить шампанське, стимулює вироблення соляної кислоти, і якщо в організмі її і так предостатньо, що можлива гіперсекреція, що далеко не корисно.
Тому, перед тим, як наливати в келих шампанське для того, щоб цокнутися при бій курантів, задумайтеся про своє здоров'я! Веселих свят щасливого Нового року!
Пам'ятайте, що в статті наведено лише рекомендації, тому перед вживанням напою необхідно радитися з лікарем! Будьте здорові і хай Вам Щастить!