Перш, ніж сісти за святковий стіл - ви йдете в гості, або ж приймаєте гостей у себе - потрібно обов'язково що-небудь з'їсти, щоб перша ж чарка або келих вина не збили вас з ніг. Втамувати первинний голод допоможуть шматочок сиру, яблуко, груша або яблуко.
Якщо ж у ваші плани не входить надмірне сп'яніння, то перекус повинен бути більш жирним, обволікаючим стінки шлунка - бутерброд з маслом і сиром, ложка рослинної олії або сире яйце. Якщо ви дуже голодні або відчуваєте себе втомленим, варто спочатку трохи відпочити, розслабитися, з'їсти порцію салату, і лише потім приєднатися до загальних узливань.
Як підготуватися до застілля?
Всі ми п'ємо по-різному, по-різному відчуваємо і ведемо себе, випивши. Але, якщо дотримуватися загальних правил застілля, можна тримати себе в руках і після значної кількості випитого, щоб залишатися приємним і веселим співбесідником і на наступний день не вмирати з похмілля, намагаючись згадати, чим закінчилося свято. Взагалі бажано пам'ятати, що в невеликій кількості алкоголь корисний для організму - він робить благотворний вплив на багато його функції. Але, перебравши, ми ризикуємо отримати отруєння, яке у деяких випадках призводить до дуже тяжких наслідків. Шкідливому впливу спиртного можуть протистояти значні запаси в організмі вітамінів С, В1 і В6.
Секрети підготовки до застілля
Секретів для підготовки до застілля безліч. Наприклад, якщо за 2-3 години до приходу гостей випити буквально 50 г горілки, це підготує організм до майбутньої більш серйозної навантаженні. А безпосередньо перед застіллям непогано випити склянку міцного чаю з лимоном і м'ятою.
Вже сівши за стіл, вирішите, що ви сьогодні будете пити, і дотримуйтесь цього рішення, так як змішування алкогольних напоїв ні до чого доброго не приводить. Особливо важливо дотримувати наступні правила: не знижувати градус і не змішувати міцні напої з тими, які містять газ - пивом, шампанським, газованою мінералкою. Також не варто починати застілля з солодких вин і лікерів.
Відчувши приємне розслаблення, гарний настрій, зупиніться, відпочиньте, не пийте деякий час в надії, що стане ще краще. Краще навряд чи стане, а от гірше - обов'язково.
Застілля передбачає не тільки випивку, але і рясну трапезу. А для багатьох людей набагато великою спокусою є не алкогольні напої, а смачні страви, від дегустації яких вони не можуть втриматися. І проблема не тільки в тому, що після свят дуже важко буває повернути форму, але і в тому, що організм може просто не витримати такої великої кількості різноманітних страв і відреагувати вельми неприємними симптомами - тяжкістю в шлунку, здуттям живота і т.д.
Щоб цього не сталося, почніть трапезу з легкого салату або свіжих овочів. Заповнивши шлунок такою їжею, ви точно не переїдете. Також не варто їсти багато гострої їжі, яка тільки розпалює апетит.
Перейшовши до гарячих закусок, не змішуйте рибні і м'ясні продукти, зупиніться на чомусь одному. А якщо не можете встояти перед солодким, то їжте бісквіти і цукерки упереміж з фруктами - апельсинами, ківі, ананасами.
І намагайтеся частіше вставати з-за столу, щоб розім'ятися - потанцювати, пограти з дітьми, вийти на свіже повітря.
Ці прості рекомендації допоможуть вам добре провести час за святковим столом і не відчувати себе руїною на наступний ранок.