Як правильно одягатися взимку, кожен знає з дитинства. Одяг має бути теплим і просторим, мати декілька шарів, не продуватися і не промокати. Змінилося лише одне: натуральні матеріали (хутро, вовна, пух) зараз поступаються за своїми властивостями синтетиці.
Сучасні синтетичні утеплювачі не збиваються при пранні, не втрачають форму і не злежуються, не накопичують вологу. На відміну від хутра і шкіри, вони дуже легкі і компактні. Складаються вони з найтонших порожнистих волокон, які завдяки плетіння створюють дрібні осередки, «накопичують» прогріте повітря. Найвідоміші утеплювачі: Polarguard, Thermolite, Thinsulate, Quallofil, Valtherm, Clo-Star, Термофин та ін.
В пошитті технологічною одягу і взуття зараз широко використовують мембранні тканини. Такі матеріали мають кілька найтонших шарів, оброблених спеціальним складом. Основна властивість мембранних тканин: при високій непроникності до зовнішньої вологи (дощ, сніг) тканина володіє можливістю відводити від тіла піт. Таким чином, тіло залишається сухим і тепловіддача зменшується.
Завдяки цій властивості, в одязі з мембранними тканинами може бути зменшено кількість утеплювача, що робить її більш легкою і комфортною. Найбільш відомі мембрана: Gore-tex, Keen.Dry, eVent, Dermizax, Ceplex та ін.
Як правило, одяг з технологічних тканин має зручні манжети, щільно обхвачують зап'ястя рук, високі коміри, куртки часто забезпечені непомітною "спідницею", яка щільно облягає тіло, не пропускаючи холодне повітря. У нижній частині рукавів є додаткова блискавка - вентиляція, якою зручно користуватися в транспорті.
Вибираючи одяг з синтетики, уникайте підробок! Якщо, купуючи шубу або пуховик, ми можемо візуально оцінити якість виробу, то зовнішній вигляд синтетичного пальто або черевик може легко ввести в оману. На жаль, доводиться орієнтуватися тільки на репутацію фірми-виробника та інформацію на етикетці.
Серети правильного вибору зимнього одягу
1. При купівлі мембранних виробів звертайте увагу на інформацію про стійкість до опадів. Як правило, виробник повинен вказувати величину водного стовпа, яку витримує мембрана ззовні, і кількість вологи, яку вона відводить зсередини. Наприклад: водостійкість - 7 000 мм водяного стовпа, паропроникність - 3 000 г/м2.
2. Має значення щільність утеплювача, що теж повинно бути на етикетці. Часто фірма вказує щільність утеплювача і пише, на яку температуру розрахована одяг.
Якщо ви придбали одяг або взуття з технологічних тканин, навчитеся правильно ним користуватися, інакше будете розчаровані. Такий одяг і взуття можна прати і чистити тільки спеціальними засобами. Сушити на батареї або прати в гарячій воді не можна, властивості мембрани втрачаються.
Під взуття з мембраною можна надягати товсті шкарпетки з натуральної бавовни або вовни. Досить буде тонкого х/б шкарпетки з додаванням еластану або поліаміду, а в ідеалі - повністю синтетичного носка. З одягом не так критично, але якщо хочете насолоджуватися на 100% роботою мембрани, вибирайте речі з синтетики - наприклад, флісу - або термобілизна.