Як працює наша шкіра і чому виникають прищі?

Чиста шкіра і прищі

Ні для кого не секрет, що не у всіх людей сальні залози шкіри функціонують правильно. У нормі шкірне сало володіє рідкою консистенцією і виконує цілий ряд корисних функцій. 


Це і створення мастила, зволоження шкіри і оберігання її від забруднень, і підтримка оптимального балансу між тепловіддачею і теплопродукцією (саме тому у люті морози люди здавна мастили обличчя жирами, наприклад, гусячим), і ряд антибактеріальних властивостей. Шкіра при такому невидимому захисному бар'єрі зберігає в собі оптимальну кількість вологи, радує своєю гладкістю і пружністю. Внаслідок безлічі факторів процес утворення шкірного сала порушується. Це призводить до появи акне.


Існує безліч видів прищів. Чорні крапки - це такі вугри , в яких зайво густе шкірне сало забиває пору і контактує із зовнішнім середовищем. Бувають білі крапки - в цьому випадку сало не повідомляється з повітрям. Усередині забитої пори створюються ідеальні умови для розмноження бактерій. Вони можуть призводити до появи запальних процесів. Прищ збільшується в розмірі, червоніє , може викликати неприємні відчуття. З'являється велика спокуса видавити його, однак робити це не варто. Так можна рознести інфекцію на сусідні ділянки шкіри і погіршити ситуацію. Після видавлювання нерідко залишаються некрасиві шрами. Щоб відображення в дзеркалі не змушувало волосся вставати дибки, необхідно зайнятися лікуванням виниклої проблеми.

Захисні властивості шкіри


  1. За добу на 1 см2 шкіри осідає 100 000 - 2 000 000 різних мікробів, але здорова шкіра для них не проникна.
  2. Оновлюючись, шкіра лущиться, і шкідливі речовини відпадають разом з омертвілими клітинами.
  3. Шкіра сама відновлюється.
  4. Шкіра захищає нас від радіації.
  5. Ультрафіолетові промені частково затримуються шкірою, а інфрачервоні затримуються повністю .
  6. Кисле середовище на поверхні шкіри, створена потім і шкірним салом захищає шкіру від мікроорганізмів.
  7. Меланін, що міститься в шкірі, не допускає ультрафіолетового випромінювання, затримуючи ультрафіолетові промені.

Шкіра допомагає підтримувати постійну температуру нашого тіла : через потовиділення тіло не перегрівається, через те що кровоносні судини звужуються, не даючи внутрішньому теплу випаровуватися, ми не замерзаем .

Гіподерма - жировий шар (підшкірна основа), утримує тепло всередині тіла, працює як термоізолятор, при падінні пом'якшує удар.

Кисла мантія шкіри


З'єднуючись між собою, шкірний жир, піт і омертвілі клітини утворюють на поверхні тонку плівку. Складається ця плівка з амінокислот, жирних кислот, молочної кислоти і холестерину. У результаті такого з'єднання утворюється так звана кисла, або гідроліпідна мантія шкіри. Її мета - захистити організм від чужорідних грибків і бактерій. 

Хвороботворні мікроорганізми не виживають в кислому середовищі. Якщо ми користуємося якісної дорогою косметикою, то природний кислий фон підвищується, завдяки чому мантія шкіри утримується в рівновазі. Зате мило і сильні очищаючі засоби можуть нанести їй відчутної шкоди. Миючи милом суху шкіру обличчя, ми порушуємо захисну мантію на 2-4 години.

Вимірювання значення рН проводиться за шкалою від 0 до 14. Так визначають, чи кисла рідина, чи лужна. У соку лимона, що є кислим середовищем, значення рН буде низьким, тоді як у воді, в якій розведений пральний порошок, воно буде високим. У нейтральної рідини, наприклад дистильованої води , рН має значення за шкалою, рівне 7 .

Сучасна косметична промисловість задовольняє будь-які потреби. На полицях аптек і магазинів ми можемо знайти найрізноманітніші засоби по догляду за шкірою. Щоб не помилитися з вибором косметики, треба знати тип своєї шкіри. Помилково обраний засіб може завдати кожному покрову ще більшої шкоди замість того, щоб відновити його.

 

Як зберегти Красу та Здоров'я на довгі роки?


В наш час поняття здоров'я та краси щільно переплітаються один з одним. Наш механізм сприйняття особистості влаштований таким чином, що хвора людина, навіть якщо вона виглядає фізично красивою, під час хвороби такою не здається. З іншого боку, жінка, яка абсолютно здорова, слідкує за своїм зовнішнім виглядом, за своїм здоров'ям, буде виглядати набагато краще, ніж коли перебуває у хворому стані. З цього можна зробити висновок, що для того щоб зберегти свою красу, необхідно зберегти своє здоров'я. Для досягнення даної мети достатньо всього лише дотримуватися п'яти правил:

Спорт. Фізичні вправи допоможуть вам не тільки підтримувати себе у формі, але і підвищувати загальний тонус організму. Напевно, всім зрозуміло, що заняття спортом допомагають знизити ризик виникнення різних захворювань, а це, як вже сказано вище, дуже важливо для підтримки свого зовнішнього вигляду.

Хороший сон. Для того щоб в людському організмі могли відбуватися різні процеси, йому необхідно не тільки отримувати належну порцію поживних речовин, але і відпочивати певний інтервал часу. Для середньостатистичної людини оптимальним вважається 8-9 годин сну. Звичайно, допустимі зміщення на 1 -1,5 години в позитивну або ж в негативну сторону, але краще ж переспати зайву годину, ніж недоспати.

Сміх (психологія і гарний настрій). Науково доведено, що під час сміху в людському організмі починають вироблятися спеціальні гормони, які позитивно впливають не тільки на нервову систему, але і на працездатність деяких органів. Варто зауважити, що позитивні люди в основному завжди мають приємний зовнішній вигляд.

Дієта та правильне харчування.Основний принцип правильного харчування - відповідність раціону стану здоров'я і смаковим уподобанням людини. Правильне харчування обов'язково має бути збалансованим та включати всі необхідні поживні речовини.

Секс. Під час цього заняття, в організмі виробляються багато різних гормонів, які так необхідні організму. Як результат ми можемо отримати гарний настрій, свіжий зовнішній вигляд і блиск в очах. Щоб жінка завжди залишалась красивою не слід забувати і про правильний догляд за своєю зовнішністю - обличчям, волоссям, тілом, нігтями. Все це допоможе завжди виглядати "на всі 100". Для цього ви завжди можете використовувати домашні маски для волосся, маски для шкіри обличчя, пілінги та інші процедури. Більшість рекомендацій, як залишатись красивою, ви знайдете на нашому сайті корисних порад для жінок Краса та здоров'я .