Сьогодні вранці ви прокинулися, подивилися у вікно і зрозуміли, що не хочете йти на роботу, снідати, гуляти з друзями, так як не бачите сенсу в цьому всьому. Перша думка, яка виникає у сучасних дам: «У мене - депресія». Насправді ж поганий настрій пов'язаний з недосипанням, авітамінозом, неприємностями на роботі і т.д. Нудьга швидко проходить, достатньо лише випити кави, з'їсти шоколадку, зробити нову зачіску, заглянути на чашечку чаю (самбуки, вина) до подружки.
Якщо ж апатія, злість, погане самопочуття, небажання щось робити і кудись йти і т.д. не проходить протягом тривалого проміжку часу (мінімум тижня), значить - терміново звертайтеся до психолога. Так як у вас дійсно може бути ця небезпечна хвороба, з якою впоратися самостійно вам навряд чи вдасться. Лише тільки досвідчений професіонал зможе з'ясувати причину виникнення проблеми, щоб допомогти її усунути якнайшвидше.
Що таке депресія: хвороба чи просто поганий настрій?
Отже, насамперед слід зрозуміти, що депресія - це серйозне захворювання, внаслідок якого у жінки пропадає настрій, втрачається здатність адекватного сприйняття світу. Як результат - хвора людина просто не здатна радіти життю. Також нерідко спостерігається сильна загальмованість, відсутність нормальної реакції на події.
Найчастіше такі особи починають в непомірних кількостях поглинати алкоголь, наркотики. Якщо людина не знаходить розраду в друзях або психотропних речовинах, вона може покінчити життя самогубством. Тому відразу ж, як тільки ви помітили перші ознаки і симптоми захворювання, звертайтеся до психотерапевта.
Як розпізнати депресію: симптоми захворювання
Насправді депресія у кожної конкретної людини проявляється по- різному. Це можуть бути емоційні, фізіологічні, поведінкові, розумові зміни. Найгірше, коли всі симптоми виявляються одночасно. Але зазвичай все це розвивається поступово, наростаючи, як сніжний ком. Дуже рідко людина в один момент вирішує, що жити далі не має сенсу, так як його ніхто не любить і не цінує. Тому, якщо ви помітили, що людина починає змінюватися в погану сторону, спробуйте проаналізувати її поведінку. Можливо, він потребує вашої допомоги.
Емоційні зміни
Перші симптоми депресії - постійна смуток, туга, пригніченість, відчайдушність, що переростає в панічний страх. Хвора особа відчуває неприємності, очікує підступу, переживає з приводу і без. Якщо ж нічого не відбувається, у неї починають розвиватися комплекси, віона звинувачує себе у всіх невдачах. Вона відмовляється займатися звичними справами, тому що втрачає до них інтерес. Плюс, депресія проявляється відсутністю будь-яких позитивних емоцій.
Фізіологічні зміни
Проблеми з апетитом (постійне голодування або відсутність бажання в прийомі їжі ), розлад сну (сонливість вдень, безсоння вночі), проблеми з ШКТ (запори), відсутність лібідо, підвищена стомлюваність. Зазвичай перераховані симптоми списують на погану погоду, втома серед тижня. І лише такі прояви, як біль у серці, шлунку, спазми і т.д., змушують піти в лікарню. Але в більшості випадків лікарі починають лікувати гастрити, виразки і серцево-судинні захворювання. Рідко коли лікар відразу ставить діагноз - депресія.
Зміни в поведінці
Колись активна особа перестає брати участь в різних заходах, прагне звести контакти з людьми до мінімуму. Замість цього хвора людина воліє пропустити чарочку-другу в барі, щоб зняти напругу. Вас повинно це насторожити, якщо раніше жінка була завзятою противницею алкогольних напоїв, борцем за здоровий спосіб життя.
Розумові зміни
Як було сказано вище, депресія - психологічне захворювання, яке проявляється у вигляді загальмованої реакції, неможливості концентрації на конкретних предметах. Крім цього, захворіла людина починає мислити негативно. Йому здається, що смерть - кращий вихід з ситуації, що склалася.
Причини депрессії можуть бути різними, але в будь-якому випадку людина потребує психологічної допомоги.