Спа-процедури вдома: як зігрітися взимку

Спа-процедури вдома: як зігрітися взимку

Неприємно й сиро або по-справжньому морозно - яким би не видався зимовий деньок, повернувшись з вулиці, так і хочеться встати під гарячий душ або пірнути в ванну, щоб один ніс стирчав! Давайте зробимо водні процедури вдома максимально корисними - влаштуємо собі спа.

Потрапити з холоду в обпалюючу ванну, звичайно, спокусливо, але якось страшнувато. Косметологи говорять, що гаряча вода змиває з шкіри жир не гірше, ніж з брудних тарілок, позбавляючи шкіру її природного захисту - гідроліпідної мантії. Якщо захопитися такими «процедурами», скоро вона почне сохнути і лущитися. Плюс до того гаряча ванна або душ, нібито, можуть бути небезпечні для здоров'я в цілому.

Насправді все не зовсім так, запевнили мене лікарі-косметологи. «Гаряча ванна - поняття суб'єктивне, - каже Марія Кузнєцова, косметолог-естетист студії краси Volifert Studio. - Якщо температура води не перевищує 38°С, ніякої шкоди організму вона не принесе. Якщо вище 45°С - може постраждати не тільки шкіра, але й серце, судини: збільшується ризик варикозу і куперозу. Але спробуйте-но полежати в такому окропі хоча б 5 хвилин! Для цього потрібна неабияка витримка. Все одно що пірнути в ополонку, не будучи моржем».

«Захисну мантію шкіри ушкоджує, швидше, навіть не вода, а миючі засоби - гелі для душу, шампунь, мило, - додає Тетяна Аль Сабунчи, к.м.н., лікар-дерматолог-косметолог клініки “Час краси”. - Якщо використовувати косметичні засоби для дітей, ефект буде менше. Також у воду можна додати пом'якшувальні компоненти».

Зігріваючі спа-процедури вдома: ванна


«Відразу з морозу в гарячу ванну плюхатися не варто, - попереджає Тетяна Аль Сабунчи. - Такий перепад температур небезпечний для судин, а в результаті того, що кров різко піде з центрального кровотоку і прихлынет до шкірних покривів, можна і втратити свідомість. Оптимально після вулиці трохи погрітися під ковдрою, випити чай, якраз поки ванна буде наповнюватися».

У воду можна додати морську сіль, мед, трав'яні відвари: ромашки або календули для сухої шкіри, кори дуба, звіробою, чистотілу для жирної. Все це способи наситити шкіру необхідними їй корисними речовинами і поліпшити її стан, упокоїти. Влийте у ванну трохи молока (можна скисшего): воно пом'якшить і за рахунок міститься в ній кислоти злегка відлущить.

«Для проведення спа-процедур будинку нерідко рекомендують використовувати ефірні масла, - каже Марія Кузнєцова. - Я б радила бути з ними обережніше. Це потужний алерген. З сильним запахом, який може спочатку радувати вас, а потім викликати дискомфорт. Тому перш ніж застосовувати яке-небудь масло у ванну, переконайтеся, що воно вас не дратує у всіх сенсах цього слова». 

Спробуйте зробити: молочну ванну


Трохи підігрійте літр молока і розчиніть в ньому 3 столові ложки меду. Вилийте у ванну і опустіться в неї на 15-20 хвилин. Вийдіть і нанесіть на шкіру живильний або зволожуючий крем. Перед цією ванною можна помасажувати тіло з вівсяним скрабом (описано нижче). У цьому разі не додавайте в ванну мед.

Зігріваючі спа-процедури вдома: душ


«Як спосіб зігрітися я б радила саме теплий душ, а не ванну, - каже Марія Кузнєцова. - Ванна не так хороша. Є ризик пропустити момент, коли вода в ній охолоне і почне приносити вже не користь, а шкоду».

Щоб зігрітися, потрібно посилити кровообіг. Тому в душі добре використовувати скраб. Наприклад, рисовий, кавовий або вівсяний. Пам'ятайте, що будь-яка сировина, яку ви використовуєте в домашніх пілінги, потрібно добре розмелювати: великі гранули можуть подряпати. А якщо на шкірі вже є роздратування, пошкодження, прищики - не застосовуйте їх зовсім, інакше травмуєте її ще більше.

Спробуйте зробити: вівсяний скраб. Сміливі в кавомолці півсклянки вівсяних пластівців, додайте столову ложку меду і 2-3 краплі оливкової олії. Нанесіть на тіло масажними рухами, змийте теплою водою.

Зігріваючі спа-процедури вдома: ванночка для ніг


Не дарма кажуть: тримай ноги в теплі. «На стопах розташована маса рефлекторних точок, впливаючи на які ми оздоровлюємо організм в цілому і зміцнюємо імунітет зокрема, - говорить Марія Кузнєцова. - Частина цих точок пов'язана з носом, його слизовими, які відповідають за те, щоб не пропустити в організм бактерії і віруси. Якщо ви промочили ноги або просто замерзли, зробіть ванночку для ніг: це не просто допоможе вам зігрітися, але і від застуди і грипу захистить».

Спробуйте зробити: масажну ванночку для ніг. Покладіть в миску гальку або скляні кульки (можна придбати у флористичному магазині) і залийте їх дуже гарячою водою (окропом). Дайте постояти, щоб прогрілися, потім додайте води, довівши температуру ванни до прийнятної (гарячої, але не гострий). Розчиніть в ній півсклянки морської солі і 3 краплі ефірного масла евкаліпта. Опустіть у таз стопи і «пошагайте» ними по камінцях, роблячи масаж. Закінчите, коли вода почне остигати. Змастіть стопи жирним кремом і загорніть в прогріте рушник.

Зігріваючі спа-процедури вдома: теплий компрес на обличчя


Розпарювати обличчя може бути небезпечно: є ризик обпалити дихальні шляхи, а при схильності до куперозу (на початкових етапах ви можете зауважити лише те, що ваші щоки легко спалахують рум'янцем) посилити проблему. Зовсім інша справа, якщо покласти на обличчя приємно тепле, вологе, пахне травами рушник.

Спробуйте зробити: вологий трав'яний компрес


Виберете сировину за типом шкіри. Або візьміть універсальну травичку, наприклад, ромашку, яка підійде всім. Залийте в широкій ємності столову ложку літром окропу. Закрийте ємність рушником і дайте пропарити. Зніміть і, коли воно охолоне до теплого (перевірте на тильній стороні передпліччя), покладіть вологий рушник на особу або промокніть його.

Спа-процедури вдома - не єдиний спосіб зігрітися. Можна трохи повалятися в ліжку з грілкою або випити теплий зелений чай з лимоном або імбиром, безалкогольний глінтвейн на основі фруктового соку... Ними ж можна і завершити будь-які зігріваючі процедури вдома. Не дарма ж у спа по завершенні багатьох б'юті-ритуалів вам пропонують корисний напій.

 

Як зберегти Красу та Здоров'я на довгі роки?


В наш час поняття здоров'я та краси щільно переплітаються один з одним. Наш механізм сприйняття особистості влаштований таким чином, що хвора людина, навіть якщо вона виглядає фізично красивою, під час хвороби такою не здається. З іншого боку, жінка, яка абсолютно здорова, слідкує за своїм зовнішнім виглядом, за своїм здоров'ям, буде виглядати набагато краще, ніж коли перебуває у хворому стані. З цього можна зробити висновок, що для того щоб зберегти свою красу, необхідно зберегти своє здоров'я. Для досягнення даної мети достатньо всього лише дотримуватися п'яти правил:

Спорт. Фізичні вправи допоможуть вам не тільки підтримувати себе у формі, але і підвищувати загальний тонус організму. Напевно, всім зрозуміло, що заняття спортом допомагають знизити ризик виникнення різних захворювань, а це, як вже сказано вище, дуже важливо для підтримки свого зовнішнього вигляду.

Хороший сон. Для того щоб в людському організмі могли відбуватися різні процеси, йому необхідно не тільки отримувати належну порцію поживних речовин, але і відпочивати певний інтервал часу. Для середньостатистичної людини оптимальним вважається 8-9 годин сну. Звичайно, допустимі зміщення на 1 -1,5 години в позитивну або ж в негативну сторону, але краще ж переспати зайву годину, ніж недоспати.

Сміх (психологія і гарний настрій). Науково доведено, що під час сміху в людському організмі починають вироблятися спеціальні гормони, які позитивно впливають не тільки на нервову систему, але і на працездатність деяких органів. Варто зауважити, що позитивні люди в основному завжди мають приємний зовнішній вигляд.

Дієта та правильне харчування.Основний принцип правильного харчування - відповідність раціону стану здоров'я і смаковим уподобанням людини. Правильне харчування обов'язково має бути збалансованим та включати всі необхідні поживні речовини.

Секс. Під час цього заняття, в організмі виробляються багато різних гормонів, які так необхідні організму. Як результат ми можемо отримати гарний настрій, свіжий зовнішній вигляд і блиск в очах. Щоб жінка завжди залишалась красивою не слід забувати і про правильний догляд за своєю зовнішністю - обличчям, волоссям, тілом, нігтями. Все це допоможе завжди виглядати "на всі 100". Для цього ви завжди можете використовувати домашні маски для волосся, маски для шкіри обличчя, пілінги та інші процедури. Більшість рекомендацій, як залишатись красивою, ви знайдете на нашому сайті корисних порад для жінок Краса та здоров'я .