Як худнути в зимовий час? Жінки виснажують себе дієтами і не знають, як позбавитися від зайвих кілограмів. Квасоля - досить відомий продукт харчування, його вживають вже тисячі років. Приблизно існує 200 видів квасолі. Але ми поки що вживаємо в їжу близько 20. Крім їжі, її можна застосовувати в медицині. Виявляється, вона може позбавити і від жирку.
У квасолі є майже всі мікроелементи, які необхідні організму для правильного функціонування. Але сьогодні ми будемо розглядати квасоля як продукт для схуднення. Потрапляючи в організм, цей продукт знижує калорійність інших страв.
Саме це і відкрило очі дієтологів. Вони прийшли до висновку, що квасоля допоможе жінкам схуднути. Тим більше, що це ситний продукт. Тепер кожен зможе подивитися на квасолю з іншого боку.
Вся корисність квасолі
Квасоля дуже поживний і смачний продукт харчування. Так що під час дієти дівчина не буде відчувати голоду. Складні вуглеводи будуть розбухати в кишечнику і сповільнювати травлення, створюючи при цьому відчуття ситості на довгий час. У складі квасолі є білок, який допоможе скоректувати вагу.
Бобовий представник містить корисні речовини, серед них органічні кислоти, амінокислоти, вітаміни А, В, Е, С, РР і деякі мікроелементи. Дієтологи стверджують, що даний продукт допоможе знизити холестерин в крові та стабілізувати обсяг глюкози.
Клітковина у квасолі допоможе нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту і позбавить від запорів. А сапоніни пригнічують розмноження ракових клітин в організмі.
Квасоля для схуднення: яку вибрати?
Біла квасоля
Це лідер серед квасолею по вмісту корисних мікроелементів (мідь, цинк). Білок у складі квасолі досить легко засвоюється. У бобових міститься триптофан, лізин, метіонін, тирозин і т.д. Фахівці рекомендують вживати даний вид квасолі при гастриті, діабеті, ревматизмі, екземі і хронічному панкреатиті. Це хороший сечогінний продукт. У ній міститься велика кількість калію. Тому біла квасоля корисна при захворюваннях серцево-судинної системи. А кальцій і магній подбає про стан кісток і зубів.
Червона квасоля
Вид цієї квасолі містить такі корисні компоненти як тіамін, лізин, тирозин, триптофан, аргінін, вітамін С. В ньому досить великий вміст заліза і корисних кислот. Рекомендована така квасоля людям з різною формою анемії, це хороша профілактика і свого роду лікування. Червона квасоля - джерело молодості і здоров'я, в ній дуже багато антиоксидантів для організму.
Тепер варто розглянути калорійність продукту. У сухої червоної квасолі 100 г міститься 290 калорій, а клітковини близько 25 р. Деякі можуть порахувати, що це досить багато. Але це не так. І тому квасоля так твердо утвердилася серед лідерів дієт. А клітковина у складі бобових забезпечує захист від розвитку пухлин, виводить шлаки і токсини, а також покращує рівень глюкози.
Дієтологи стверджують, що якщо постійно вживати квасоля, то дуже швидко можна побачити результати і скинути зайву вагу. Вона допоможе поліпшити імунітет, налагодити нервову систему і допоможе боротися з недоліками шкіри. Насправді, це великий джерело корисних речовин і функцій. Дія цього продукту безмежно. Тому настав час задуматися, як часто ми вживаємо квасоля? Можливо, багато недооцінюємо її силу і пора це виправляти.
Дослідження показали, що стручкова квасоля - найкращий варіант для дієти, тому що в цьому продукті міститься найменше калорій і найбільшу кількість корисних речовин і вітамінів. Продукт можна зберігати досить тривалий час. Так що щодо того, що квасоля зіпсується, можна навіть не турбуватися.
Зараз можна знайти два види стручкової квасолі - це зелена і жовта. Обидва містять у собі вітаміни С, В, А та Е, а також клітковину, білок, фолієву кислоту і інші необхідні речовини для організму. Білка набагато менше в даному виді квасолі, ніж в інших. Але цієї кількості цілком вистачає, щоб виводити токсини і шлаки з організму.
Стручкова хороша тим, що під час дозрівання не вбирає в себе з грунту торичні речовини. Але все ж перед її вживанням квасоля потрібно піддавати тепловій обробці. Калорійність на 100 г всього 25 калорій. Це практично в 4 рази менше, ніж у білій. Крім того, що вона сприяє схудненню, квасоля ще й здатна налагоджувати гормональний фон жінки, покращує роботу нирок і печінки, позитивно впливає на стан волосся і шкіри. Рекомендовано вживати її при клімаксі.
Кому можна вживати квасолю?
Як виявилося, не всім людям можна вживати в їжу квасоля, є протипоказання, тому варто з ними ознайомитися. Можливо, вам і не підійде даний метод схуднення.
Не рекомендовано вживати в їжу квасолю:
- Якщо захворювання шлунково-кишкового тракту.
- При непереносимості продукту.
- При проблемах з серцево-судинною системою.
Не забуваємо що квасоля - досить «мелодійний» продукт. Тобто вона підвищує газоутворення в кишечнику. А це істотно обмежує людину і надає додатковий дискомфорт. Але є невеликий секрет. Якщо замочити в холодній воді квасолю на ніч, то цієї неприємності можна уникнути.
Не варто вживати консервовану квасолю. Вона містить велику кількість солі, а це не сприятливий фактор, якщо ви плануєте схуднути. Сіль не дає виводити зайву рідину з організму.
Квасолева дієта
Сьогодні розглянемо саму популярну квасоляний дієту. Вона триває три тижні, протягом яких потрібно буде на вечерю випивати склянку відвару з квасолі + фрукт. Є й інший варіант. Перед кожним прийомом їжі потрібно випивати 1/2 ст відвару. А на вечерю з'їдати 2 фрукта.
Квасолева дієта «Тиждень»
1-й день. Вранці випити склянку кефіру і бутерброд з шматочком сиру знежиреного. На другий сніданок фрукт. Обід і вечеря складається з овочевого салату і відвареної квасолі.
2-й день. Ранкова трапеза і другий сніданок, як і в 1-й день. На обід капустяний салат і квасоля. Вечеря складається з печеної риби і квасолі.
3-й день. Перший і другий сніданок, як звичайно. Обід - квасоля і овочевий салат. На вечерю свіжі овочі і відварна квасоля.
4-й день. Ранок починається як у попередні дні. На обід можна з'їсти фруктовий салатик. Вечеря складається з коричневого рису і запеченої курки.
5-й день. Сніданок, як і в минулі дні. Обід - квасоля і салат з капусти. На вечерю пару варених картоплин, квасоля і овочевий салатик.
6-й день. Ранок почати з чашки зеленого чаю і бутерброди з сиром. На другий сніданок випиваємо кефір. Обід складається з знежиреного сиру, овочевого салату. На вечерю відварна квасоля і трохи ягід.
7-й день. Вранці випиваємо кефір. На другий сніданок - ягоди. В обід з'їдається салат і квасоля. На вечерю приготувати квасолевий суп.
Протягом дієти не варто забувати, що необхідно випивати 2 л чистої води в день, адже організму потрібна рідина. Це допоможе перенести обмеження в їжі. Так що тепер нехай кожна дівчина вирішить, як їй худнути. Але з квасолею це буде легко і просто!