Парові ванни для обличчя - це простий і недорогий спосіб освіжити шкіру, розкрити пори, і поліпшити кровообіг в поверхневих шарах шкіри. Цю процедуру легко можна провести у себе вдома, і це варто того, адже парова ванна йде на користь не тільки красі, але і здоров'ю.
Чим корисні парові ванни для обличчя
Парова ванна - один з найбільш доступних і простих у застосуванні засобів для глибокого очищення шкіри обличчя. Коли гарячий пар протягом декількох хвилин впливає на шкіру, пори розкриваються, прискорюється циркуляція крові, і шкіра починає поглинати більше кисню та інших корисних речовин. Після парової ванни для обличчя значно підвищується ефективність інших процедур для очищення шкіри. Наприклад, парові ванни широко застосовуються для лікування вугрового висипу. На попередньо розпарену шкіру наносять скраб, масажують шкіру протягом двох-трьох хвилин, і в більшості випадків вугри зникають - принаймні, на деякий час. Принцип дії парових ванн простий - пар розширює пори, завдяки чому їх легше очищати від себума, відмерлих клітин шкіри, і залишків косметики.
При лікуванні акне також можна використовувати парові ванни. Під впливом гарячої пари сальні залози починають активно секретувати себум, але якщо зазвичай він залишається під шкірою, всередині волосяних фолікулів, створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій, то в даному випадку завдяки пару себум відразу виходить на поверхню шкіри через розкриті пори. Після парової ванни залишається лише скористатися скрабом з не надто жорсткими абразивними частинками, і/або зробити очищувальну маску (наприклад, з глини). Втім, людям з важкими формами акне, перш ніж робити парові ванни, краще все-таки порадитися з дерматологами - навіть самі корисні і безпечні процедури у них іноді призводять до погіршення стану шкіри.
Ще одна корисна властивість парових ванн для особи полягає в тому, що вони уповільнюють процес старіння шкіри. По мірі того, як організм людини старіє, регенерація шкіри сповільнюється, омертвілі клітини довше залишаються на поверхні шкіри, з-за чого вона часто виглядає тьмяною і млявою. Парові ванни стимулюють оновлення клітин, зволожують суху шкіру і роблять її більш еластичною. Звичайно, найкращих результатів можна досягти, якщо робити парові ванни хоча б один або два рази в тиждень; якщо ви робите їх раз у місяць, це навряд чи помітно позначиться на стані шкіри.
За допомогою парових ванн також можна лікувати окремі прищики. Розпарюйте особа протягом чотирьох-п'яти хвилин, а приблизно через півгодини після парової ванни на кілька секунд прикладіть до прыщу кубик льоду. Під впливом гарячої пари гній буде поступово підніматися до поверхні шкіри. Потім через дії низької температури тонкий шар шкіри над скупченням гною зазвичай розривається - гній витікає назовні, а вам залишається лише ретельно очистити шкіру. Такий метод менш небезпечний, ніж видавлювання прищів, оскільки гній виходить назовні природним шляхом, без механічного впливу.
Нарешті, роблячи парові ванни для обличчя, ви не тільки покращуєте стан шкіри, але і прогріваєте дихальні шляхи, що дуже корисно для профілактики простудних захворювань в зимовий час.
Як робити парові ванни для обличчя
Щоб зробити парову ванну для особи, вам знадобиться невелика каструля і приблизно чотири чашки води. Поставте каструлю з водою на вогонь і доведіть до кипіння. Зніміть каструлю з вогню і поставте її на стіл, попередньо поклавши на нього надійну підставку. Якщо у вас немає підставки, яка витримує високу температуру, перелийте воду у велику керамічну чашку. Сядьте за стіл і нахиліться над водою. Ваше обличчя повинно знаходитися приблизно в 30-40 сантиметрів над поверхнею води, щоб пар як слід розігрівав шкіру, але не обпалював її. Парові ванни для обличчя зазвичай роблять протягом п'яти-семи хвилин, але при бажанні процедуру можна трохи продовжити або скоротити. Крім того, можна накрити голову рушником - це робить процедуру ще більш ефективною і сприяє більш інтенсивному нагріванню дихальних шляхів.
Після парової ванни можна просто сполоснути обличчя холодною водою, а можна очистити шкіру скрабом або зробити маску. Дуже корисно робити масаж з використанням органічних рослинних олій - розпарена шкіра відмінно абсорбує містяться в них корисні речовини.
Щоб парова ванна була ще більш ефективною, використовуйте цілющі трави та ефірні олії. Наприклад, на чотири чашки води можна покласти третину чашки сушених квіток лаванди, стільки ж сушених квіток календули, і чотири-п'ять крапель ефірного масла герані. Закип'ятіть воду з травами, зніміть каструлю з вогню, додайте ефірне масло, і робіть парову ванну, як зазвичай. Лаванда, календула і герань тонізують шкіру, нормалізують роботу сальних залоз, а їх аромат надає розслабляючу дію на нервову систему. Тим, у кого дуже чутлива або проблемна шкіра, для парової ванни можна використовувати аптечну ромашку, а жінкам з жирною шкірою буде дуже корисний розмарин. Людям, які страждають від акне, у воду для парової ванни рекомендуються класти свіже листя петрушки. Для проблемної шкіри також буде корисна м'ята - вона чудово заспокоює шкіру.
Якщо на шкірі є рани, опіки, або сильне запалення, від парових ванн краще утриматися - вони можуть погіршити стан шкіри. При наявності шкірних захворювань (за винятком легких форм акне) перед тим, як робити парову ванну для особи, необхідно порадитися з дерматологом.