Як доглядати за рибками в акваріумі? Інструкція для початківців

Як доглядати за рибками в акваріумі? Інструкція для початківців

Любителі акваріумних рибок - люди особливі. Не кожному дано перейнятися любов'ю до цих представників чужого для людини підводного світу. Але спостерігати їх життя подобається, мабуть, усім. У всякому разі, людина, звернувши свій погляд до акваріуму, не залишиться байдужою до рибок за склом. Кажуть, що подібне споглядання корисне для душевного та фізичного здоров'я, а сам акваріум з рибками виступає і як талісман фен шуй, а також в якості модного і стильного предмета інтер'єру.

Так що якщо ви з якихось міркувань вирішили поставити удома акваріум і розвести рибок, то вам знадобиться інструкція, згідно з якою доведеться доглядати за рибками. А справа це, зауважимо клопітка, але воно того варто. На жаль, інструкцію з догляду за рибками не додається до акваріуму і до самих рибок. Тому вчитися доглядати за рибками доводиться, спираючись на досвід бувалих акваріумістів та спеціальні посібники. Пропонуємо вам звід правил, який полегшить ваш догляд за акваріумом і за рибками.

Вибір акваріума і рибок

Вибір акваріума

Доглядати вам доведеться не тільки за рибками, але і за самим акваріумом. Тому добре подумайте, чи потрібно відразу купувати занадто великий акваріум або для початку варто обійтися малим. А взагалі розмір і пристрій акваріума безпосередньо залежить від того, яка кількість і яких саме рибок ви збираєтеся в ньому утримувати. І, навпаки, якщо у вас вже є акваріум певного розміру, то потрібно купувати і відповідних цим розміром рибок. Крім того, потрібно пам'ятати, що для утримання деяких видів риб необхідний акваріум, оснащений гротами і всілякими укриттями. Особливо важливо це для рибок, які ведуть придонний образ життя.

А якщо у вас вже є акваріум, то вибирати рибок потрібно, перш за все, виходячи з його розмірів. Якщо акваріум маленький, то і риби в ньому повинні мешкати невеликі. А ось великому і просторому акваріумі можна поселити далеко не дрібних рибок або ж велика кількість маленьких рибок.

Купуючи акваріумних риб, проконсультуйтеся про необхідних для них умовах змісту: температурі води, її жорсткості і кислотності, про необхідність аерації, фільтрації і частоті зміни води в акваріумі, а також про те, чим і як часто годувати рибок. Важливою інформацією і відомості про те, наскільки можуть мирно співіснувати в вашому акваріумі вподобані вам рибки. Дізнайтеся, чи немає ризику хижацьких атак одного виду риб на інший, і потрібно чи за якимись рибами особливий догляд.

Разом з акваріумом та рибками вам буде необхідно придбати водорості і додаткове обладнання, яке допоможе підтримувати в акваріумі необхідний рибкам мікроклімат і полегшить ваш догляд за ними та за акваріумом.

У чому полягає догляд за рибками?

У чому полягає догляд за рибками?

За великим рахунком будь-інструкція по догляду за акваріумними рибками містила перелік необхідних заходів і дій з вашої сторони, а саме:
  • створення комфортних умов проживання;
  • підтримка параметрів мікроклімату в акваріумі;
  • годування;
  • огляд;
  • чищення акваріума.

До додаткових заходів можна віднести лікування риб. Такий догляд, звичайно, міра вимушена, але цілком можлива: акваріумні рибки (як і всі живі істоти) схильні до різних захворювань. Тому у ваших риб не виключені такі недуги як всілякі інфекції, інвазії (зараження паразитами), виразки, туберкульоз, а також специфічні хвороби акваріумних рибок. Лікування, як правило, зводиться до ізоляції хворої особи та додаванні в воду лікарських препаратів. Однак при хорошому догляді і правильному змісті більшість акваріумних рибок залишається здоровими все своє життя. А яким саме повинен бути догляд, розглянемо трохи докладніше.

Середовище існування

Середовище існування

Ваш акваріум - закрита екологічна система, середовище існування риб. Якщо підтримувати необхідні для рибок параметри цього середовища, то вони будуть почувати себе комфортно, зможуть уникнути багатьох захворювань і не доставлять вам додаткових турбот. Як доглядати за рибками з цієї точки зору? Що потрібно робити для підтримки комфортних умов існування ваших акваріумних рибок?

Кожен день потрібно перевіряти температуру води і підтримувати саме ту температуру, яка потрібна для того чи іншого виду риб.

Воду необхідно аерувати і фільтрувати. Для цього існує спеціальне обладнання.

На стан води впливає не тільки чистота, але і склад, який багато в чому залежить від живих акваріумних рослин. Для повноцінного росту і фотосинтезу водним рослинам необхідний світ, який, втім, потрібен і рибкам. Тому час від часу і в залежності від тривалості світлового дня потрібно включати підсвічування акваріума.

«Поганий» можуть зробити воду неякісні аксесуари для акваріума, виготовлені з пластика і тютюновий дим. Так що не заощаджуйте на дешевих прикрашення і не паліть (не дозволяйте цього іншим) поблизу акваріума.

Періодично підливайте в акваріум свіжу воду і періодично чистіть сам акваріум.

Як радять досвідчені акваріумісти, повністю замінювати воду в акваріумі не слід. При необхідності зміни води потрібно лише прибрати бруд та сміття з дна акваріума, злити на дві третини стару воду і налити свіжої води, яка повинна бути такої ж температури, жорсткості і кислотності, як і попередня.

Годування

Годування

Це другий важливий момент із загальних правил, що визначають щоденний догляд за рибками. Зазвичай дорослих акваріумних риб годують один або два рази на добу, а мальків - чотири-шість разів. Який саме корм сухий, живий або заморожений - підходить вашим рибкам, залежить від їх виду. Але, як правило, годують рибок різними кормами і вибирають той, який вони їдять охоче.

Важливо визначитися з об'ємом корму, так як риб не можна перегодовувати, але і не потрібно тримати впроголодь. Точний обсяг корми для риб залежить від розміру і кількості мешканців вашого акваріума, так що вам визначати його доведеться самостійно. Щоб обчислити оптимальний обсяг корму, за рибками перший час потрібно спостерігати.

Підходящої «порцією» буде таку кількість корму, яке риби зможуть з'їсти за п'ять-десять хвилин. Якщо після закінчення цього часу риби перестали їсти, а корм ще залишився, значить, ви насипали зайвого. Ці надлишки потрібно з акваріума видаляти. Якщо риби з'їли весь корм за п'ять хвилин і продовжують шукати, чим би поживитися, значить, насипана вами порція була занадто мала.

Профілактичний огляд

Профілактичний огляд

Як не дивно, але доглядати за рибками в акваріумі потрібно і методом звичайного спостереження. Крім спостереження за станом води, вам необхідно щодня оглядати рибок і рослини. Загниваючі акваріумні рослини треба обов'язково і негайно видаляти, а рибок з ознаками захворювань неодмінно ізолювати. Ось що вас повинно насторожити у зовнішності та поведінці рибок:
  • рани, виразки й нарости на тілі;
  • ставши дибки луска;
  • наліт і помітні плями на плавниках і хвості;
  • надмірно вирячені очі;
  • цисти (білі напівпрозорі крупинки) на лусці;
  • пригнічений стан і виснажений вигляд риби.

Таких рибок потрібно обов'язково відсадити в інший акваріум, влаштувавши їм карантин. Про те, як лікувати рибок, необхідно проконсультуватися у фахівця, так як самостійно поставити діагноз починаючому аквариумисту досить важко. А ізоляція необхідна, щоб захворювання не передався іншим рибкам.

Генеральне прибирання в акваріумі (якщо догляд за рибками і за самим акваріумом правильний) проводиться досить рідко. Однак якщо така необхідність назріла, то рибок пересаджують в інший акваріум, зливають воду, чистять стінки, дно і фільтр для води. Потім в акваріум наливають чисту воду і запускають туди рибок.

Звичайно, різні види акваріумних риб вимагають різних умов утримання. Однак акваріумістам-початківцям придасться наша коротка інструкція зі склепінням загальних правил догляду за рибками. Пам'ятайте, що рибки живі істоти потребують вашої уваги і догляду, і нехай цей відхід буде для вас необтяжливою. Удачі!

 

Як зберегти Красу та Здоров'я на довгі роки?


В наш час поняття здоров'я та краси щільно переплітаються один з одним. Наш механізм сприйняття особистості влаштований таким чином, що хвора людина, навіть якщо вона виглядає фізично красивою, під час хвороби такою не здається. З іншого боку, жінка, яка абсолютно здорова, слідкує за своїм зовнішнім виглядом, за своїм здоров'ям, буде виглядати набагато краще, ніж коли перебуває у хворому стані. З цього можна зробити висновок, що для того щоб зберегти свою красу, необхідно зберегти своє здоров'я. Для досягнення даної мети достатньо всього лише дотримуватися п'яти правил:

Спорт. Фізичні вправи допоможуть вам не тільки підтримувати себе у формі, але і підвищувати загальний тонус організму. Напевно, всім зрозуміло, що заняття спортом допомагають знизити ризик виникнення різних захворювань, а це, як вже сказано вище, дуже важливо для підтримки свого зовнішнього вигляду.

Хороший сон. Для того щоб в людському організмі могли відбуватися різні процеси, йому необхідно не тільки отримувати належну порцію поживних речовин, але і відпочивати певний інтервал часу. Для середньостатистичної людини оптимальним вважається 8-9 годин сну. Звичайно, допустимі зміщення на 1 -1,5 години в позитивну або ж в негативну сторону, але краще ж переспати зайву годину, ніж недоспати.

Сміх (психологія і гарний настрій). Науково доведено, що під час сміху в людському організмі починають вироблятися спеціальні гормони, які позитивно впливають не тільки на нервову систему, але і на працездатність деяких органів. Варто зауважити, що позитивні люди в основному завжди мають приємний зовнішній вигляд.

Дієта та правильне харчування.Основний принцип правильного харчування - відповідність раціону стану здоров'я і смаковим уподобанням людини. Правильне харчування обов'язково має бути збалансованим та включати всі необхідні поживні речовини.

Секс. Під час цього заняття, в організмі виробляються багато різних гормонів, які так необхідні організму. Як результат ми можемо отримати гарний настрій, свіжий зовнішній вигляд і блиск в очах. Щоб жінка завжди залишалась красивою не слід забувати і про правильний догляд за своєю зовнішністю - обличчям, волоссям, тілом, нігтями. Все це допоможе завжди виглядати "на всі 100". Для цього ви завжди можете використовувати домашні маски для волосся, маски для шкіри обличчя, пілінги та інші процедури. Більшість рекомендацій, як залишатись красивою, ви знайдете на нашому сайті корисних порад для жінок Краса та здоров'я .