Чоловічий шовінізм: чоловік завжди правий?

Чоловічий шовінізм: чоловік завжди правий?

Чоловічий шовінізм - це широке поняття, що включає в себе комплекс уявлень, згідно з якими чоловіки мають перевагу над жінками. У нашому повсякденному житті це проявляється в масі явищ - від різниці в заробітних платах чоловіків і жінок і упередженого ставлення при прийнятті на роботу (яке ще далеко не викорінено навіть в західних країнах), до нерівномірного розподілу обов'язків з ведення господарства і догляду за дітьми. Така нерівність не тільки існує в уявленнях людей, але і нерідко підтримується законодавчо.

З чого все починається


Коріння чоловічого шовінізму, як і більшості інших явищ, слід шукати в традиціях виховання. Розподіл обов'язків на чоловічі і жіночі, прищеплення дівчаткам стереотипних жіночих якостей (доброта, турботливість, слухняність), а хлопчикам - чоловічих (здатність постояти за себе, лідерські якості, рішучість), різні іграшки для хлопчиків і дівчаток - все це сприяє тому, що у свідомості людини з раннього дитинства вкорінюється думка про те, що представники двох статей відрізняються не тільки фізичними даними. Створюється стійке уявлення, що між ними є більш фундаментальні відмінності - у них від народження різні смаки, інтереси і завдання. Насправді не очевидно, що хлопчики повинні грати з машинками, а дівчатка - з ляльками. Але такі традиції - і багато з нас, не замислюючись, надягають дівчаток неодмінно в рожеве, хлопчиків - синє, і створюють ще безліч відмінностей, які незримо впливають на життя нашого суспільства вже сотні років. В результаті хлопчики виростають в чергове покоління чоловіків, які вважають само собою зрозумілим, що вони повинні бути лідерами на роботі і в сім'ї. Виросли дівчинки найчастіше підтримують чоловічий шовінізм завдяки глибоко вкоріненим уявленням про те, що є жіночим і нежіночою справою.

Термін «чоловічий шовінізм» з'явився лише в 20 столітті, коли жінки стали активно боротися за свої права. До цього відсутність рівноправності вважалося нормою і, відповідно, необхідність в такому терміні не було. Зараз, незважаючи на те, що в розвинених країнах рівноправність підлог затверджено законодавчо, а дискримінація за гендерною ознакою є караною, чоловічий шовінізм, як і раніше існує. Особливо яскраво він проявляється на робочому місці, що для багатьох жінок стає перешкодою у розвитку кар'єри. Ми поговоримо про те, як боротися з шовіністами на роботі; деякі з цих рекомендацій можна застосовувати і в інших сферах життя.

Як впоратися з чоловічим шовінізмом на робочому місці

Чоловічий шовінізм: чоловік завжди правий?

  • Навмисне ігноруйте шовініста. Ця рекомендація стосується ситуацій, коли до вас звертаються співробітники, які раніше вже демонстрували зневажливе ставлення до вас або іншим жінкам в офісі. Якщо ви працюєте за комп'ютером або розмовляєте з колегою, і раптово до вас звертається людина, ігноруйте його, закінчите друкувати абзац або завершіть розмову, а потім поверніться до нього і попросіть його повторити, що він сказав. Не потрібно демонструвати зневагу і, тим більше, агресію; найкраща зброя проти шовініста - байдужість. Покажіть йому, що вам немає діла до нього і його шовіністичних поглядів, і ви звертаєте на нього уваги, лише коли з'являється вільна хвилин.
  • Сидіть з прямою спиною. Згорблена спина, опущені плечі - це ознака слабкості та невпевненості, а це не ті якості, які варто показувати в колективі, де витає дух чоловічого шовінізму. Так що тримайте спину прямо, навіть якщо ви вже багато годин сидите за комп'ютером; це посилає сигнал оточуючим, що ви - міцний горішок, і вас так просто не зламати.
  • Правильно вибирайте одяг. На роботі не допускайте в одязі недбалості і надмірної сексуальності. Класичний костюм, або спідниця-олівець з блузкою, кілька декоративних деталей (шарфик і браслет, наприклад), акуратна зачіска і нейтральний макіяж - оптимальний вибір для роботи. На роботі жінка повинна виглядати, перш за все, як професіонал, не демонструє свою привабливість.
  • Знайте свою справу. Чоловіки, які вважають, що ви займаєтеся нежіночою справою, будуть стежити за кожним вашим дією, зловтішно відзначаючи найменші помилки. Кращий спосіб боротьби з ними - досконало знати свою роботу. Зрештою, вони переконаються в тому, що жінка може працювати з ними на рівних, а якщо вони продовжать нападки, ви зможете при нагоді самі вказати їм на недоліки в їх роботі - це той випадок, коли нанести удар по самооцінці цілком допустимо.
  • Відповідайте їм, і відповідайте голосно. Якщо колега-чоловік робить вам відверто шовіністичні зауваження, відповідайте йому, і бажано так, щоб це чули сторонні. По-перше, це покаже іншим співробітникам, що вас не можна безкарно зачіпати. По-друге, у вашу розмову можуть долучитися інші жінки, яким чоловічий шовінізм, як правило, теж не дуже симпатичний. Нарешті, якщо у вас розумний начальник, помітивши конфлікт, він зможе сам пояснити підлеглому, що оцінювати співробітників потрібно виключно за їх діловими якостями. І пам'ятайте, якщо ви один раз мовчки проковтнути нанесену образу, це буде повторюватися знову і знову.
  • Вказуйте на їх помилки. Якщо прихильник ідеології чоловічого шовінізму в розмові випадково називає Барака Обаму республіканцем, або довго не може розібратися, як змінити режим роботи кондиціонера, відверто смійтеся над ним. Ще краще, якщо ви виправите його (зробите зауваження - «демократ Обама, взагалі-то», або самі розберетеся з кондиціонером) - нехай над ним сміються оточуючі. І так - кожен раз, коли він допускає помилки. Це жорстоко, але якщо він дозволяє таку поведінку стосовно вас - відповідайте тим же. Нехай він постійно пам'ятає, що він може бути переконаний у чому завгодно - у нас свобода переконань, зрештою - але демонструючи свій шовінізм, він може отримати відчутний удар по самооцінці. У результаті він або усвідомлює, що жінка теж здатна постояти за себе і в робочому колективі може бути рівною чоловікові, або залишиться шовіністом, але перестане зачіпати вас, а заодно і інших співробітниць.

 

Як зберегти Красу та Здоров'я на довгі роки?


В наш час поняття здоров'я та краси щільно переплітаються один з одним. Наш механізм сприйняття особистості влаштований таким чином, що хвора людина, навіть якщо вона виглядає фізично красивою, під час хвороби такою не здається. З іншого боку, жінка, яка абсолютно здорова, слідкує за своїм зовнішнім виглядом, за своїм здоров'ям, буде виглядати набагато краще, ніж коли перебуває у хворому стані. З цього можна зробити висновок, що для того щоб зберегти свою красу, необхідно зберегти своє здоров'я. Для досягнення даної мети достатньо всього лише дотримуватися п'яти правил:

Спорт. Фізичні вправи допоможуть вам не тільки підтримувати себе у формі, але і підвищувати загальний тонус організму. Напевно, всім зрозуміло, що заняття спортом допомагають знизити ризик виникнення різних захворювань, а це, як вже сказано вище, дуже важливо для підтримки свого зовнішнього вигляду.

Хороший сон. Для того щоб в людському організмі могли відбуватися різні процеси, йому необхідно не тільки отримувати належну порцію поживних речовин, але і відпочивати певний інтервал часу. Для середньостатистичної людини оптимальним вважається 8-9 годин сну. Звичайно, допустимі зміщення на 1 -1,5 години в позитивну або ж в негативну сторону, але краще ж переспати зайву годину, ніж недоспати.

Сміх (психологія і гарний настрій). Науково доведено, що під час сміху в людському організмі починають вироблятися спеціальні гормони, які позитивно впливають не тільки на нервову систему, але і на працездатність деяких органів. Варто зауважити, що позитивні люди в основному завжди мають приємний зовнішній вигляд.

Дієта та правильне харчування.Основний принцип правильного харчування - відповідність раціону стану здоров'я і смаковим уподобанням людини. Правильне харчування обов'язково має бути збалансованим та включати всі необхідні поживні речовини.

Секс. Під час цього заняття, в організмі виробляються багато різних гормонів, які так необхідні організму. Як результат ми можемо отримати гарний настрій, свіжий зовнішній вигляд і блиск в очах. Щоб жінка завжди залишалась красивою не слід забувати і про правильний догляд за своєю зовнішністю - обличчям, волоссям, тілом, нігтями. Все це допоможе завжди виглядати "на всі 100". Для цього ви завжди можете використовувати домашні маски для волосся, маски для шкіри обличчя, пілінги та інші процедури. Більшість рекомендацій, як залишатись красивою, ви знайдете на нашому сайті корисних порад для жінок Краса та здоров'я .