Домашні скраби для обличчя: особливості застосування і рецепти

Домашні скраби для обличчя: особливості застосування і рецепти

Кожна дівчина мріє про ідеальну, оксамитово гладенькою та сяючою шкірі. Шкіра обличчя найбільше схильна до вікових змін, тому вона потребує особливого догляду. Крім кремів і інших косметичних засобів необхідно використовувати скраби для обличчя. За допомогою них ви зможете прибрати з шкіри надлишки бруду, жиру і відмерлих клітин шкіри. Також скраби допомагають очистити пори.

Що необхідно знати про скраб перед тим, як використовувати його?


Перш ніж приготувати домашній скраб, необхідно розібратися, що він із себе представляє. Скраб призначений для м'якого злущення шкіри. Але варто відразу відзначити, що для того, щоб повністю очистити шкіру, одного скрабу недостатньо.

Багато дівчат користуються скрабами для комплексного догляду, але при цьому не знають, як ним правильно потрібно користуватися. В результаті скраб приносить шкірі шкоди. Дуже важливо знати, який тип шкіри у вас. Якщо ваша шкіра суха, то користуватися скрабом рекомендується не більше двох разів на тиждень. Якщо шкіра жирна, то скраб можна використовувати кожен день або через день. Але більшість з нас віддає перевагу користуватися цим продуктом кожен день.

У складі будь-якого скрабу є абразивні частинки, які поєднуються з м'якою основою. Подібна суміш надає м'яке відлущування. Абразив в складі продукту може бути синтетичним і натуральним. Краще вибирати скраби з натуральною основою (кісточки плодів, оливок, персиків, абрикос, цукор і навіть кокосова стружка). Дуже важливо розрізняти такі два поняття, як скраб і пілінг. Скраб - це більш жорстке засіб, на відміну від пілінгу. Пілінг можна використовувати кожен день. Відрізнити скраб від пілінгу дуже просто: у складі скрабу будуть кісточки плодів, а в пілінгу - лимонна кислота.

При вмиванні скрабом видалити залишки макіяжу і надлишки шкірного сала, бруд та інші забруднення з шкіри. Пом'якшувальна основа захищає шкіру від пошкоджень і запалень. Після очищення шкіри в ній поліпшуються обмінні процеси, нормалізується кровообіг і шкіра стає м'якою і набуває більш свіжий вигляд.

Звичайно, сьогодні в магазинах можна купити будь скраб. Їх дуже багато і вони відрізняються за складом, ціні і виробникові. Однак всі ми знаємо, що натуральні продукти набагато краще, ніж магазинні. Тому краще не полінуватися і приготувати скраб для свого личка своїми руками. Тим більше, такий засіб підійде всім дівчатам, навіть тим, які страждають алергією. А натуральність компонентів дозволить вам бути спокійними за свою шкіру.

Особливості домашніх скрабів для обличчя


Звичайно, домашні скраби не зможуть замінити салонних процедур та професійної косметики, але їх можна використовувати в якості відмінного доповнення. Краще всього для домашніх скрабів використовувати всілякі продукти харчування, які завжди у нас під рукою. Домашні продукти не завдадуть шкірі ніякої шкоди і забезпечать їй глибоке живлення і зволоження.

Основою для такого скрабу може стати молоко, вершки, сметана, кашка з фрутков, мед і косметична глина. Якщо у вас суха шкіра, то краще всього для основи використовувати жирні продукти (сметану, вершки), а якщо суха, то віддайте перевагу фруктовим кашицам. Якщо ж у вас на шкірі є ушкодження, які не проходять тривалий час, то краще не користуватися скрабами, а відвідати лікаря-дерматолога або косметолога.

У жаркий час року скрабом можна користуватися частіше, ніж восени або взимку. При жирній шкірі - три рази в тиждень, при сухій - раз в тиждень. Краще всього використовувати цей продукт ввечері перед сном. Чому? Тому що після такої процедури шкіра трохи збуджена і червоніє, а вам навряд чи захочеться вийти в такому вигляді на вулицю. До того ж вечора вам потрібно наносити косметику, а значить, шкіра зможе відпочити і насититися киснем.

Під час проведення процедури дотримуйтеся обережності. Ні в якому разі не вдавлюють скраб на шкіру, рухи повинні бути плавними і м'якими, щоб не пошкодити шкіру. Перед використанням скрабу вмийтеся прохолодною водою, використовуючи миючий засіб. Краще всього для вмивання використовувати відвар трав. Щоб волосся не заважали, заздалегідь зберіть їх за допомогою обруча або гумки. Щоб розкрити пори перед процедурою, змочіть рушник у гарячій воді і обережно прикладіть до обличчя, акуратно притискаючи його.

Втирати в шкіру скраб потрібно двома пальцями, а не всією долонею. Особливо акуратно масажуйте в зоні губ і навколо очей. У цих ділянках шкіру дуже легко пошкодити і розтягнути. Особливу увагу приділіть щік, лоба, підборіддя і носа - саме тут накопичується багато відмерлих клітин. Коли особа буде очищено, засіб потрібно залишити ще хвилин на десять. За цей час корисні компоненти вберуться в шкіру, пом'якшать її і зволожать. Завершіть процедуру умиванням. Вмийтеся настоєм трав або прохолодною водою, витріть рушником. Потім нанесіть на шкіру трохи лосьйону або ж протріть її кубиком льоду. На завершальному етапі нанесіть на обличчя зволожуючий або живильний крем.

Рецепти домашніх скрабів


Рецепти домашніх скрабів

Приготувати домашній скраб дуже просто. Рецептів їх безліч. Ось деякі з них:

Маска-скраб на основі меду


Візьміть дві столові ложки меду і підігрійте їх на водяній бані. Мед не можна доводити до високої температури. Потім зніміть його з вогню і трохи остудіть, додайте до меду сік половини лимона і одну столову ложку пшеничних висівок. Така маска-скраб відмінно підходить для тих дівчат, які страждають від вугрів і прищів. Вже через кілька процедур ви помітите відчутні результати. Такі маски рекомендується робити не частіше двох разів на тиждень.

Скраб з вівсянкою і молоком для сухої шкіри


Візьміть три столові ложки подрібнених вівсяних пластівців залийте їх вершками або молоком. Розмішайте суміш до кремоподібного стану. Скраб наноситься на очищену шкіру на десять хвилин. Після цього необхідно вмитися прохолодною водою.

Огірковий скраб


Для приготування такого скрабу вам знадобиться один огірок і столова ложка вівсяних пластівців. Візьміть натертий огірок і перемішайте його з подрібненими пластівцями. Дайте скрабу настоятися двадцять хвилин і можете наносити його на обличчя. На обличчі засіб потрібно залишити на сім хвилин, після чого змийте її теплою водою, а потім прохолодною. Скраб підходить для нормальної і жирної шкіри.

Морквяно-вівсяний скраб


Видавіть морквяний сік і перемішайте його з вівсянкою. Дайте суміші настоятися, щоб вівсяні пластівці розбухнули. Нанесіть готовий скраб на обличчя на п'ятнадцять хвилин, а потім змийте прохолодною водою. Такий засіб підходить для дівчат з чутливою, сухою і ніжною шкірою.

Рисово-сирний скраб


Щоб приготувати такий скраб, візьміть одну столову ложку рису, перемеленого. Додайте до рису дві столові ложки сиру і половину чайної ложки оливкової олії. Всі інгредієнти ретельно перемішайте і підігрійте на слабкому вогні. Нанесіть скраб на очищене обличчя на п'ятнадцять хвилин, змийте теплою водою.

Кавовий скраб


Візьміть кавову гущу, яка залишиться після звареної кави. Але врахуйте, гуща не повинна бути сухою, зверху повинно виступати трохи рідини. В гущу додайте кілька крапель кедрового масла і все ретельно перемішайте. Акуратно нанесіть скраб на обличчя і залиште на десять хвилин. Можна замість кедрового масла використовувати сир високої жирності. Сирно-кавовий скраб підійде для дівчат, у яких суха шкіра.

Цукровий скраб


Візьміть п'ять чайних ложок цукру і змішайте їх з пакетиком вершків. Отриману кашку нанесіть на обличчя, злегка помасажуйте шкіру, а потім змийте під теплою водою. Потім обполосніть шкіру прохолодною водою і нанесіть зволожуючий крем.

 

Як зберегти Красу та Здоров'я на довгі роки?


В наш час поняття здоров'я та краси щільно переплітаються один з одним. Наш механізм сприйняття особистості влаштований таким чином, що хвора людина, навіть якщо вона виглядає фізично красивою, під час хвороби такою не здається. З іншого боку, жінка, яка абсолютно здорова, слідкує за своїм зовнішнім виглядом, за своїм здоров'ям, буде виглядати набагато краще, ніж коли перебуває у хворому стані. З цього можна зробити висновок, що для того щоб зберегти свою красу, необхідно зберегти своє здоров'я. Для досягнення даної мети достатньо всього лише дотримуватися п'яти правил:

Спорт. Фізичні вправи допоможуть вам не тільки підтримувати себе у формі, але і підвищувати загальний тонус організму. Напевно, всім зрозуміло, що заняття спортом допомагають знизити ризик виникнення різних захворювань, а це, як вже сказано вище, дуже важливо для підтримки свого зовнішнього вигляду.

Хороший сон. Для того щоб в людському організмі могли відбуватися різні процеси, йому необхідно не тільки отримувати належну порцію поживних речовин, але і відпочивати певний інтервал часу. Для середньостатистичної людини оптимальним вважається 8-9 годин сну. Звичайно, допустимі зміщення на 1 -1,5 години в позитивну або ж в негативну сторону, але краще ж переспати зайву годину, ніж недоспати.

Сміх (психологія і гарний настрій). Науково доведено, що під час сміху в людському організмі починають вироблятися спеціальні гормони, які позитивно впливають не тільки на нервову систему, але і на працездатність деяких органів. Варто зауважити, що позитивні люди в основному завжди мають приємний зовнішній вигляд.

Дієта та правильне харчування.Основний принцип правильного харчування - відповідність раціону стану здоров'я і смаковим уподобанням людини. Правильне харчування обов'язково має бути збалансованим та включати всі необхідні поживні речовини.

Секс. Під час цього заняття, в організмі виробляються багато різних гормонів, які так необхідні організму. Як результат ми можемо отримати гарний настрій, свіжий зовнішній вигляд і блиск в очах. Щоб жінка завжди залишалась красивою не слід забувати і про правильний догляд за своєю зовнішністю - обличчям, волоссям, тілом, нігтями. Все це допоможе завжди виглядати "на всі 100". Для цього ви завжди можете використовувати домашні маски для волосся, маски для шкіри обличчя, пілінги та інші процедури. Більшість рекомендацій, як залишатись красивою, ви знайдете на нашому сайті корисних порад для жінок Краса та здоров'я .