Практично всі жінки очікують приходу критичних днів з особливою насторогою. Це пов'язано з тим, що під час менструацій дуже багато представниць прекрасної статі відчувають не тільки дискомфорт, але і досить сильні больові відчуття в області нижче пупка, що передаються на поперек і крижі.
Як правило, такі болі починають проявлятися ще за кілька діб до настання менструації, і з посиленням тривають протягом усіх наступних критичних днів.
Погане самопочуття при місячних
Варто відзначити, що крім неприємних тягнуть відчуттів, в цей період жінки можуть відчувати загальне нездужання, слабкість, запаморочення, нудоту, млявість і ін Крім цього, під час менструацій у дівчат досить часто з'являється здуття живота, газоутворення, зайва набряклість і запори. Саме тому в такі періоди жінки бувають занадто плаксивими, роздратованими і навіть злегка агресивними.
Багато лікарі рекомендують у таких ситуаціях просто відлежатися вдома і не навантажувати себе розумовою або фізичною роботою. Однак у сучасному світі далеко не кожна жінка може дозволити собі таку розкіш, як не вийти на роботу і цілий день провести в ліжку. Саме тому сьогодні існує маса способів того, як полегшити біль при місячних.
Причини виникнення болю
Вже досить давно серед медиків йде суперечка про те, чому під час місячних дівчата відчувають дуже сильні болі, що тягнуть. Як правило, даний факт пояснюється тим, що під час менструацій матка дівчини починає активно скорочуватися, тим самим, викликаючи відповідні неприємні відчуття. Крім цього, дуже часто інтенсивні болі пов'язують з надлишком в жіночому організмі гормону простагландину, який викликає ще більші руху маткової порожнини.
Варто відзначити, що до цих пір багато лікарі не можуть прийти до спільного знаменника і нарешті вирішити, нормальним є той факт, що під час місячних більшість жінок відчувають болі внизу живота або це ознака будь-якого відхилення.
Поки медики вирішують це питання, багатьох дівчат цікавить тільки одне - як полегшити біль при місячних і позбутися від передменструального синдрому.
Способи пережити критичні дні без болю
Легкі фізичні вправи
Спосіб перший - фізичні вправи. Зрозуміло, на такий спосіб наважиться далеко не кожна дівчина. Адже під час менструацій організм жінки отже зазнає колосального стресу, а, займаючись зарядкою, до цих неприємних відчуттів додається ще і м'язовий біль. Проте варто відзначити, що при місячних рекомендується здійснювати тільки легкі вправи, які прискорюють кровообіг і надають тілу особливий тонус.
Якщо ж болі настільки сильні, що немає ніякої можливості робити присідання, нахили тощо, то краще просто прогулятися на свіжому повітрі протягом одного або двох годин.
Лікарські засоби від болю
Спосіб другий - лікарські препарати. Сучасні аптечні мережі рясніють всілякими упаковками з знеболюючими засобами. Саме тому багато жінок, при перших же ознаках передменструального синдрому, намагаються якнайшвидше прийняти пару чарівних таблеток, які позбавлять їх організм від болісних болів і загального нездужання.
Варто відзначити, що найбільш популярними і затребуваними знеболюючими засобами є такі лікарські препарати, як анальгін, спазган, баралгін, солпадеїн, но-шпа і кетанов. Всі вони спрямовані на те, щоб максимально швидко зняти спазми і мінімізувати наявні болі.
Однак приймати дані кошти рекомендується лише в дуже крайніх випадках, коли больові відчуття стають просто нестерпними.
Правильне харчування при місячних
Спосіб третій - щадна дієта. Досить часто під час менструацій біль починає посилюватися лише тому, що жінки зловживають важкими м'ясними стравами, які здатні погіршити, отже нелегку для організму, ситуацію. Саме тому лікарі рекомендують під час критичних днів дотримуватися виключно вегетаріанської дієти. Іншими словами, вже в передменструальний час дівчата повинні відмовитися від будь-яких м'ясних виробів, курки, а також риби, молочних продуктів і яєць. Крім цього, категорично забороняється вживати різні маринади, домашні солоності, пряні і гострі страви, кава, кондитерські вироби, свіжу випічку, хліб і т.п.
Для того щоб полегшити болі, бажано зупинити свій вибір на сезонних фруктах і овочах, а також зелені і листках салату. Крім цього, необхідно щодня випивати по кілька склянок свіжовичавленого соку, трав'яних відварів, води, морсів, компотів тощо
Варто також відзначити, що при місячних вкрай не рекомендується переїдати. Раціон повинен бути легким, поживним і ситним, а також розділятися на кілька частин, які необхідно вживати через кожні три або чотири години.