Різні варіанти дієт допомагають скинути зайві кілограми, при цьому вибір дієти необхідно довірити фахівцеві з дієтичного харчування. Це допоможе уникнути розвитку негативних наслідків з боку здоров'я. Білково-овочева дієта призводить до зниження ваги до 10 кілограмів, але це багато в чому залежить від варіанту дієти. Деякі різновиди дієти є короткочасними, інші розраховані на двадцять днів.
Що допомагає ефективно скинути вагу
Білково-овочева дієта розроблена за принципом чергування вживання вуглеводів (тільки складні вуглеводи) і білків. Протягом всього періоду, коли людина перебуває на дієті, слід утриматися від вживання алкогольних напоїв у будь-якому вигляді, маринадів, спецій, консервованої продукції. Не можна поєднувати проведення дієти з вживанням спецій, стимуляторів смаку.
Згідно існуючої таблиці калорій розробляється меню на кожен день. При раціональному поєднанні інгредієнтів можна досягти результату у вигляді зниження ваги протягом перших днів.
Це багато в чому залежить від того, який варіант дієти використовується, так як існує дієти, розраховані на один або кілька днів. Максимальна тривалість дієти може становити до двадцяти днів.
Білково-овочева дієта для схуднення заснована тільки на вживанні білкової їжі і вуглеводів. Кількість жирів у харчовому раціоні зводиться до мінімуму, тому це може негативно позначитися на загальному самопочутті людини. Не кожна людина має можливість витримати таке обмеження. Найголовніше правило полягає в тому, щоб не подовжувати з часу проведення дієти, якщо вона розрахована тільки на певну кількість днів. Все має бути по силам, мучити себе суворими дієтами не має великого сенсу, і це може бути небезпечним для здоров'я.
Як правильно скласти меню на кожен день дієти
Найбільш ефективним варіантом дієти вважається білково-овочева дієта 20 днів. Вона розробляється на перші дванадцять днів, у подальшому цикл живлення повторюється. Протягом перших днів слід вживати тільки кефір і чорний хліб. За день можна випити 1,5 літра кефіру і з'їсти два невеликих скибочки хліба. Наступні два дні повинні бути білковими, тому раціон харчування буде представлений м'ясом, сиром і яйцями. Ці продукти можна чергувати протягом дня в залежності від смакових пристрастей людини.
Раціон п'ятого і шостого дня представлений овочами та фруктами. Ці продукти є джерелом вуглеводів для людини, але не всі фрукти можна включати в раціон харчування. Рекомендується утриматися від вживання наступних продуктів:
- помідори
- картопля
- банани
- виноград
Білково-овочева дієта меню повинно включати їжу, яку відварюють або готують на пару. Рекомендується більше вживати овочів і фруктів у сирому вигляді. На сьомий повертаються до меню першого дня, повністю повторюючи цикл. Даний варіант дієти розрахований на двадцять днів, за цей проміжок часу відбувається втрата до 10 кг ваги, що вважається хорошим показником.
Важливою умовою ефективного проведення дієти є дотримання водно-питного режиму, так як необхідно пити достатню кількість води, ні в якому разі не обмежувати себе в рідині. Пити дозволяється чай (без цукру) і воду (тільки негазовану).
Що необхідно включати в раціон харчування під час дієти
Якщо виникла необхідність позбутися від зайвих кілограмів за кілька днів, то можна скористатися укороченим варіантом дієти. Такий варіант розроблений на три, чотири дні, протягом яких можна схуднути до 3 кг. Білково-овочева дієта рецепти не повинні містити жирів. Важливо вживати овочі в свіжому вигляді, при цьому на період дієти слід відмовитися від картоплі.
Щоденний раціон білково-овочевої дієти складається з наступних продуктів:
- м'ясо або риба у відвареному вигляді (по 100 гр)
- сир (нежирний)
- яйце (на день слід відварити одне яйце)
- сир (тверді нежирні сорти) 50 гр
- шинка (сорти без жиру)
Додавати інші продукти в раціон не можна. Особливі рекомендації пов'язані з забороною на вживання алкогольних і інших різновидів стимулюючих напоїв, у тому числі спецій, маринадів, солінь. Необхідно запобігти стимулюючу дію на апетит, тому будь-які стимулятори виключаються з раціону. Є овочі, які теж можуть стати своєрідним стимулятором апетиту. В першу чергу це помідори, у зв'язку з цим їх слід чергувати з іншими корисними овочами, щоб помідори не були основних видів овочів.
Основною перевагою цього виду дієти є різноманітність, тобто людина не вживає тільки одноманітну їжу, у нього є можливість чергувати різні види овочів і білкових продуктів.
Цей факт є важливим, так як різноманітна їжа не викликає у людини подразнення від виду одних і тих же страв. Після завершення одного варіанту дієти в подальшому можна вибрати інший варіант, при цьому немає необхідності дотримуватися якогось одного виду білково-овочевої дієти. У більшості випадків цей вид дієти переноситься добре, але, незважаючи на це, слід контролювати стан свого здоров'я у фахівця. Деякі види дієти можуть бути протипоказані людям, у яких є хронічні захворювання сечовидільної системи.
Дієта сприяє оздоровленню організму, надає загальнозміцнюючу дію. Протягом усього часу застосування білково-овочевої дієти рекомендується вживати фрукти, в першу чергу це грейпфрут. В цьому цитрусовому продукті міститься максимальна кількість вітаміну С, що позитивним чином позначається на стані здоров'я, на імунній системі зокрема. Наявність великої кількості варіантів дієти дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант на свій розсуд, але обов'язково слід врахувати наявність супутніх захворювань, які можуть стати протипоказанням для застосування дієти.